طب سوزنی | ارتباط طب سوزنی و زیبایی

0
508
01 خرداد 1400
0
508
01 خرداد 1400

طب سوزنی | ارتباط طب سوزنی و زیبایی

تهیه کننده: حسین انتظاری

 مدرس، پژوهشگر و محقق طب سوزنی

گروه توسعه طب کهن

سالهای اخیر استفاده از طب سوزنی در اکثر کشورهای پیشرفته مکملی برای  درمان خیلی از بیماریها استفاده میشود .

این شیوه درمان بعد از نتیجه گیری خوب  و عدم هرگونه اثر سو بر بدن بیمار و انجام تست های متعدد برای کنترل و درمان بیماریها مورد تایید و استفاده میگردد . حتی نسبت به آموزش آن توسط اساتید در دانشگاهها صورت گرفته.

این شیوه خیلی طول نکشید و وارد زیبایی و شیوه ای نتیجه بخش در زیبایی شد.

معجزه طب سوزنی برای جوانسازی و زیبایی

طب سوزنی که تاریخ پدیدار شدن و فراگیری آن   در جهان در نوشته های گذشته در این مجله درج شده است.

در طب سسوزنی اعتقاد خاصی به مبحث روان و زیبایی درون مطرح میباشد.بطوری که اعلام میشود اگر ارگانهای بدن در حالت تعادل باشد و سلامت باشند زیبایی فرد را تحدید نمیکند.

در همین راستا اعلام میگردد که چهره یک آینه ای است که هرگونه عدم صحیح کار کردن عضو را به اطلاع میرساند و متخصصان این حرفه به راحتی تشخیص بیماری را خواهند داد.

حال شاید سوال پیش آید که چگونه این حالت پدیدار میگردد؟

بطور خلاصه اگر حرکت مایعات ، خون و رطوبت لازم در بدن به اندازه کافی وجود داشته باشد و انرژی در  جریان باشد اعضا به درستی کار خواهندو مواد مغذی و خون به طور مداوم در جریان میباشد .

حال اگر خون  به عضو بصورت کامل نرسد قظعا  قسمتی از صورت که  و ظیفه خونرسانی و انتقال مواد مغزی میباشدبر عهده آن میباشد دچار مشکل میگردد؛بمانند چروکهایی که منطبق با سن نیست بروز لکه ها و…

در طب چین یا هندی و سایر طب ها کل نگر هستند .بدین معنا که مفهومی بنام انرزی حیات (QI  ) مشکل پیش اید حتی زیبایی هم تحت تاثیر قرار داده و زیبایی شکل نمیگیرد.

در تفکر طب نوین مشکل اساسی اینست که صورت را از بدن ،جدا تصور میکنندو شاید این بدلیل فرهنگی خاص که در طول تاریخ و زمان ذهنیت سازی شده که بیشترین جایی که در معرض دید خودمان و دیگران صورت ماست.

این امر باعث شده فکر کنیم که اگر پوست صورتمان افتاده است ، پوست بدنمان مشکلی ندارد و یا اگر پوست صورتمان لک دارد چه ربطی به بدن  و ارگانها  داخلی دارد.ا

بهتر است این تفکر را داشته باشیم که اگر روده ها به میزان مناسب کار نکند و یا معده من تنظیم نباشد ،اگرر ادرار مشکل دارد و هماهنگی که بین ارگانهای بدن میبایست باشد اتفاق نیوفتد پس چطور ممکن است من صورت زیبایی داشته باشم. و ممکن است این نازیبایی را به هر روش درست کنید اما ….مجددا دوباره نازیبا خواهد شد.

مثال ساده اینست که اگر دیواری بدلیل نشت اب تخریب شود شما با تکرار نقاشی یا کاغذ دیواری برای مدتی میتوانید انرا از دید پنهان کنید ولی در ادامه کار تخریب آن بیشتر خواهد شد زیرا اساس کار را رها کرده و رفع نکردید.

طب سوزنی

عضوو تاثیر بر پوست

در طب سوزنی که برگرفته از طب چینی میباشد اعلام میشود که هر ارگان تاثیرات خاص خودش را بر روی پوست بدن میگذارد .

بطور خلاصه طحال که از نظر خیلی افراد بی اهمیت محسوب میگردد با پاکسازی خون  و نگه داشتن خون سالم و همچنین مسئول هاضمه نیست میباشد.و یکی از اصلی ترین وظایف آن تامین انرژیدیگر ارگانهاست.

قویترین ساعت برای هضم غذا 5 تا 7 صبح میباشد و ضعیف ترین حالت از ساعت 19 ببعد میباشد . حال اگر فردی با وسواسهای فکر و بدلیل مشغله کار ، هم تغذیه مشکل دارد  و دیر وقت شام بخورد هم بدلیل کار تا نیمه شب بیدار باشد ، قطعا دچار مشکل خواهد شد .

چنین فردی قطعا دچار افتادگی پوست ، غبغب و در کل بدن افتادگی و شل شدن پوست خصوصا در ناحیه شکم خواهد شد .

بروز این مشکل در طب چینی بدلیل نارسایی و عدم تعادل عضو طحال میباشد و به مرور این شلی و افتادگی پوست در صورت هم نمایان میگردد.

حال اگر این فرد با استفاده از روشهای نوین افتادگی پوست و غبغب را برطرف کند بعد از مدتی پوست به حالت اولیه باز میگرددزیرا مشکل اصلی که ارگان بدن بوده درمان نشده است .

فرد دیگری با پوست مات بدلیل بسته شدن منافذ پوست و ارام آرام رو به تیرگی پوست منجر شده را تصور کنید !

این فرد بدلیل شرایط زندگی و غم و اندوه و یا حضور در مناطق الودگی بیش از حد ویا مصرف زیاد دخانیات ، بدلیل مشکلات ریه پوست خراب شده است

این فرد برای درمان هر چقدر با روشهای مختلف ، استفاده از لایه بردارها یا کرمها نهایت 3 تا 6 ماه میتواند این زیبایی را اصلاح کند، بدلیل آنکه هنوز آن ارگان درمان نشده است و آنرا بطور سطحی درمان کرده ایم.

تعدادی از افراد با رژیم سخت به ارگانهایی که وظیفه هضم را دارند اسیب جدی میرسانند و این رژیم اولین واکنش خود را بر پوست نمایان میکند افتادگی پوست صورت ،شکم ، پشت بازوها دچار خواهد شد.

در طب چینی کبد حرارت بالایی دارد و این حرارت را میتواند در کل بدن از جمله سر پخش نماید  ،کبد ارگانی است که خوردن  ترشیجات ، تندی جات عصبانیت افراد را تحت تاثیر قرار دهد و هنگامی که حرارت بالا رود این فرد دچار آکنه یا جوش و لک خواهد شد.

حال اگر این فرد کبدش به تعادل برسد ، قطعا مشکلات اگزمایی  درمان خواهد شد .

یکی دیگر از ارگانهای مهم قلب است . قلب تمام هوشیاری مغز ،عاطفه ،ادراک ، مربوط به قلب است در طب چین صورت گل انداخته و

شاداب ، بیانگر قلب سالم سالم است و نشان از تعادل در قلب میباشد .

در صورت انسان غمگین و افسرده چنین بازخوردی نمایان نیست .

بعضی افراد با نشانه های پف صورت و یا پف زیر چشم ، گودی زیر چشم ، سیاهی  دور چشم ، بدلیل کار زیاد و خستگی مداوم  ، دلشوره ای متناوب ، مصرف بیش از حد نمک ، زایمانهای  مکرر یا عادات ماهیانه سنگین باعث ضعیف شدن کلیه شده اند و به همین دلیل اثرات نا متعادلی  در صورت نمایان میگردد. 

در طب سوزنی با تحریک و انتقال انرژی به عضو از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری میشود .خیلی از افراد نیز بدنبال نتیجه فوری برای اثر بخشیدن زیبایی هستند که یکی از راهکارهای پیشنهادی  میتواند  استفاده هم زمان که استفاده از طب نوین     واستفاده هم زمان طب سوزنی است .

طب سوزنی علاوه بر درمان عضو آسیب دیده  و انتقال انرژی و  انتقال خون بیشتر  به پوست خصوصا صورت منجر به تقویت ماهیچه و در نتیجه کلاژن سازی   و سلامت پوست در کل بدن میگردد.

از یکی از مهمترین خواص طب سوزنی پایدار نگه داشتن زیبایی است که به هر دلیل توسط فرد استفاده گردیده است بعنوان مثال بوتاکس

که در زمانهای مقرر برای شارژ میبایست فرد در مطب حضور پیدا کند زان تقریبی ماندگاری آن 3 الی 5 ماه میباشد در صورتی که بعد از مدتی پس از تزریق استفاده از طب سوزنی ماندگاری آنرا  تا یکسال افزایش میدهد.

در طب سوزنی که بر اساس حفظ سلامتی ارگانهاست و مهمترین راهکار اولیه درمان عضو و سپس زیبایی میباشد.

طب سوزنی در خیلی از کشورهای پیشرفته جایگزین لیفتینگ شده که من جمله این کشورها میتوان از چین-انگلستان –کانادا –المان –امریکا و نسبتا ایران نام بردکه استفاده از این روش بی عارضه و بی خطر نیز میباشد

هر ساله در ژاپن نمایشگاهی با نام دنیای زیبایی زنان برگذار میشود که هدف زیبایی صورت خارج از مواد شیمیایی و درمان از طریق طب سنتی میباشدو زنان برای تست و امتحان و فواید درمانی طب سوزنی در صفهای طویل منتظر میمانند 0

در اخر همچون گذشته اعلام میگردد در انتخاب افرادی که مدعی بر استفاده از طب سوزنی برای درمان یا زیبایی هستند

تحقیقات کافی را بدست آورید.

 

                                                                        محقق و پژوهشگر طب سوزنی…  حسین انتظاری

اشتراک گزاری:

rayanfars

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

نماد های اعتماد

علوم فیزیک ذهنی
wssps
دانشگاه پیام نور
انجمن پزشکی ملل متحد

تمامی حقوق برای گروه توسعه طب کهن محفوظ است | تنظیم شده توسط رایان فارس